HAKKIMIZDA

Orcapelli 2015 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de kurulmuş, doğal kozmetik ürünler ve kişisel bakım ürünleri üreticisidir. İnsan nüfusunun sürekli artması, tüketimin artmasına, tüketimin artması da üretim açığına sebep olmaktadır. Üretim açığını kapatabilmek için tüm dünya ülkeleri hızla endüstrileşmekte ve farkında olmadan doğallıktan uzaklaşmaktadır. Endüstrinin artması ve her sektörde endüstrileşme çabası sonucu geleneksel ürünlerinin yok olmaya başlaması ve ürünlerin doğallığını yitirmesi konusu tüm insanlığın gündemindedir.

İnsanlar, kalabalık nüfuslu ve geniş imkanlar sunan metropollerde yaşarken, doğal ve geleneksel yaşamdan uzaklaşmamak istemektedir. Bu durum; yiyecek sektöründen tekstil sektörüne kadar birçok sektörü, doğal ürünler üretmeye itmektedir. Bunlara örnek olarak: doğal yetiştirilmiş hayvan ve bitkilerden elde edilen yiyecekler, doğal pamuk ve bambu gibi materyallerden elde edilen giysiler, doğal cam ve ahşap eşyalar gösterilebilir. Günümüzde tüketimin ve üretim miktarlarının artması, stok mantığının gelişmesine sebep olmuştur. Bu durum; endüstriyel üretim yöntemlerinin gelişmesine ve ürünlerin raf ömrünün uzatılmasına sebep olmaktadır. Bu gün, doğal ürünler üreten birçok kurumsal firma ürünlerinin içine koruyucu, kıvam arttırıcı ya da renklendirici katkılar koymaktadır. Bu durum raf ömrünü arttırmakta, kullanım kolaylığı ve görsellik sağlamaktadır, ancak geleneksellikten ve doğallıktan ödün verilmesine sebep olmaktadır. İşte burada Orcapelli devreye girmektedir. Sizler için en doğalını ve en zarasızını hazırlamaya çalışan Orcapelli ürün gamını günden güne genişletmektedir.

Ürünlerinde koruyucu, paraben ve renklendirici kullanmayan Orcapelli, ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​aynı zamanda hayvanlar üzerinde test yapmamaktadır. Sizi ve çevreyi koruyan çevreci materyallerle yoluna devam edecektir. Orcapelli, saç ve cildinizdeki tüm eksikliklere çözüm bulacaktır. ARGE bölümümüzde gerekli çalışmalar yapılıp sizlere sunulmaktadır.