MÜŞTERİ YORUMLARI

SAÇ DÖKÜLMESİ, NEDENLERİ VE SAÇ BAKIMI

Saç dökülmesi erkekler kadar bayanlar için de büyük sorun oluşturmaktadır. Saç dökülmesi birçok değişkene bağlıdır ve günlük 100 tele kadar olan saç dökülmesi normal sayılmaktadır. Saç dökülmesinin sebeplerini: düzensiz ve kalitesiz beslenme, genetik yapı, stres, saça uygulanan işlemler (boya, fön vb.), saça uygulanan ürünler (jöle, sprey vb.) olarak sıralamak yanlış olmaz. Dış etkenlere bağlı saç dökülmelerini gerekli saç bakımıyla azaltmak ve hatta durdurmak mümkündür. Gerekli saç bakımı yapıldığı taktirde sadece saç dökülmesi sorununu değil, diğer saç sorunlarını da ortadan kaldırmak olasıdır.

Saç bakımının yanı sıra kullanılan şampuanlar da saç ve saç derisi sağlığı için dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Şampuanların içerdikleri kimyasal madde oranları ve kalitesi saç sağlığını doğrudan etkilemektedir. Kalitesiz ve/veya yoğun kimyasal içeren şampuanlar kepek, saç dökülmesi gibi sorunlara neden olmaktadır. Saçın yıkanma sıklığı da saç dökülmesini etkileyen faktörler arasında sayılabilirler. Unutulmamalıdır ki, saçların uzun aralıklarla yıkanması kadar çok sık yıkanması da saç sağlığını bozmaktadır. Saçın yıkanma sıklığı, saç yapısına, saçın yağlanma oranı bağlı olarak değişmektedir.

Orcapelli Saç Bakım Kürü, içeriğinde 13 farklı 1. Kalite, soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş, sertifikalı yağ ihtiva etmektedir ve doğal yağlar dışında hiçbir ürün içermemektedir. İçeriğindeki yağlar, gerekli saç bakımını yaparak, saç dökülmesinin azalarak normal seviyelere gelmesine yardımcı olmaktadır. İhtiyaç duyulan saç bakımı için gerekli olan yağların bir karışımı olan Orcapelli Saç Bakım Kürü, aynı zamanda saçların canlanlanmasına, daha hızlı uzamasına ve tamamen sağlıklı saçlara ulaşmaya yardımcı olur. Orcapelli Saç Bakım Kürü içerisindeki yağların bazı genel özellikleri aşağıda sıralanmıştır.

• Jojoba Yağı : Antialerjen ve nemlendirici etkiye sahiptir. Böylece kurumaya bağlı kepek sorununun önlenmesine yardımcı olur. Yağ dengeleyici özelliği sayesinde saçlarda fazla yağlanmayı önler.
• Sinameki Yağı: saçların çabuk uzamasını sağlar.
Tarçın Yağı : dezenfektan ve mantar önleyicidir.
• Hint Yağı : saçkıran önleyicidir, enfeksiyonların giderilmesine yardımcı olur ve saçın gürleşmesini sağlar.
• Tatlı Badem Yağı : Magnezyum bakımından zengin olması sebebiyle saçlarda gürleşme sağlar.
• Buğday Yağı : E vitamini ve mineraller bakımından zengindir ve yıpranmış saçların bakımına yardımcı olur.
• Ozon Yağı : kepeğin önlenmesini sağlar, parlaklık ve canlılık verir.
• Sarı Kantoron Yağı : hücre yenileyici etkiye sahiptir ve kan dolaşımını arttırır.
• Susam Yağı :saç kırıklarının onarılmasına yardımcı olur, nemlendirici ve saç derisini besleyici özelliği vardır. Kepek ve saç derisi enfeksiyonlarını önler, tatlı badem yağı ile birlikte saçların beyazlamasını önelemek için kullanılır.
• Fındık Yağı : saç renginin korunmasına yardımcı olur ve saç köklerinin güçlenmesini sağlar. Boyanın ve diğer kimyasal işlemlerin olumsuz etkisinin yok edilmesini sağlar.
• Argan Yağı : kuruluktan kaynaklanan kepek sorununu nemlendirici etkisi sayesinde önler ve kırıkları onarır.
• Zeytinyağı : hücre yenileyici ve iltihap önleyici etkiye sahiptir.
• Kayısı Çekirdeği Yağı : saçların çabuk uzamasını sağlar, saça parlaklık ve canlılık verir.
• Hindistan Cevizi Yağı : saç köklerini güçlendirir, kan dolaşımını düzenler ve kırınları onarır.

Saç bakımı için sıklıkla kullanılan bu yağların soğuk pres yöntemiyle yüksek saflıkta elde edilmiş olması önemli bir konudur. Aksi halde bu yağlardan alınacak fayda önemli ölçüde azalmakta ve hatta neredeyse fayda sağlanamamaktadır. İşte bu yüzden Orcapelli olarak tamamı soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş ve sertifikalı bu yağları hiçbir katkı maddesiyle karıştırmadan doğal bir yağ karışımı olarak sizlere sunuyoruz.